Przygotowanie
 
Przygotowanie projektu
Porównanie parametrów wizytówek
 
Papierowe Papierowe tłoczone Plastikowe w pełnym kolorze Plastikowe przezroczyste Metalowe
WYTRZYMAŁOŚĆ średnia średnia duża duża najwyższa
MATERIAŁ papier papier bawełniany tworzywo PVC tworzywo PVC stal nierdzewna kosmetyczna
KOLORY MATERIAŁU kolor wizytówki uzyskiwany przez nadruk biel fluoroscencyjna, kolor perłowy, naturalny ecru, kolor kości słoniowej Nośnik PVC w kolorze białym, kolor wizytówki uzyskiwany przez nadruk przezroczystość kolor natywny srebrnykolor natywny czarnyróżowymiedzianyzłotygrafitowykobaltowyfioletowy
GRUBOŚĆ gramatura 350 - 400 g/cm
grubość około 0.5 mm
gramatura 500-600 g/m²
grubość około 1 mm
gramatura 600-900 g/m²
zamówienia specjalne
grubość 0.5 mm
grubość 0.7 mm
zamówienia specjalne 0.2 mm
zamówienia specjalne 0.3 mm
grubość 0.38 mm
zamówienia specjalne 0.76 mm
zamówienia specjalne 0.84 mm
grubość 0.36 mm
zamówienia specjalne 0.2 mm
zamówienia specjalne 0.5 mm
HOT STAMPING TAK NIE TAK TAK NIE
METALICZNE KOLORY NADRUKU TAK TAK ? TAK TAK TAK
POWIERZCHNIA MATOWA BŁYSZCZĄCA MATOWA BŁYSZCZĄCA MATOWA BŁYSZCZĄCA MATOWA PRZEZROCZYSTE CZYSTE SZRONIONE (PIASKOWANE BŁYSZCZĄCA
NADRUK CMYKOFFSET CMYKOFFSET CMYKOFFSET CMYKOFFSET CMYKOFFSET
POZIOM EKSKLUZYWNOŚCI wysoki najwyższy wysoki wysoki najwyższy
 
Przygotowanie projektu
 
 
Oferujemy dwie możliwości przygotowania projektu dla naszych klientów. Pierwszy z nich to dostarczenie projektu przez naszych klientów, drugi to realizacja projektu przez naszą firmę.W przypadku chęci przygotowania wizytówek przez naszych klientów chcielibyśmy nakreślić ogólne warunki tworzenia projektu graficznego.Wizytówki wykonuje się przede wszystkim w 2 standardowych formatach:ISO 85.5 x 54 [mm] - wymiar karty kredytowej90 x 50 [mm] - mają wymiar zbliżony do tradycyjnych wizytówekDostępne są także indywidualne wymiary które możemy zrealizować na życzenie naszych klientów.Każdą wizytówkę możemy zaoferować także w 2 podstawowych kształtach. Regularnego prostokąta, lub wizytówkę prostokątną wraz z zaokrąglonymi narożnikami. Dla większości klientów, w przypadku wizytówek metalowych i PCV najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie stosowanie wizytówek z zaokrąglonymi końcami, ze względów estetycznych.
 
Grubość wizytówek występuje w kilku standardowych rozmiarach:0,4 mm - grubość zbliżona do typowego grubego kartonu (najczęściej zamawiane)0,76 mm - grubość zbliżona do grubości karty kredytoweja także o grubości 0,3 mm i 0,6 mm. Wizytówki PCV drukowane są specjalnymi farbami które są bardzo trwałe jak i prezentują się bardzo estetycznie.
 
 
 
 
Przed przygotowaniem projektu najważniejszym elementem jest podjęcie decyzji co do technicznego aspektu wizytówki. Wizytówki przezroczyste wymagają przygotowania projektu jednostronnego. Widoczny projekt z przodu wizytówki będzie także widoczny z tyłu wizytówki jako jego lustrzane odbicie.Wizytówki o pełnym kolorze tworzywa sztucznego możemy realizować dwustronnie, jako iż ani kolor ani folia nie będzie przebijała z jej tyłu.Następnym ważnym elementem jest określenie ilości kolorów które mają występować na wizytówce. Wiąże się to wyłącznie z ceną wizytówki. Najdroższym rozwiązaniem jest stosowanie tak zwanego pełnego koloru, czyli całej palety kolorystycznej. Najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego koloru. Cena ilości kolorów związana jest ze specyfiką techniczną druku wizytówek (nanoszenia na nie kolorów).
 
 
Poniżej przykład fachowych oznaczeń i objaśnień dotyczących druku na wizytówce:4+4 – wizytówka dwustronna w pełnym kolorze4+1 – front wizytówki w pełnym kolorze, tył w jednym kolorze4+0 – wizytówka jednostronna – front w pełnym kolorze, tył białyTyp kolorystyczny to CMYKod ( C – cyjan, M – magneta, Y – żółty, K – czarny )Rozdzielczość druku tak zwana DPI ( liczba plamek przypadająca na cal ). Najmniejszą wartością przez nas polecaną jest rozdzielczość 300 dpi.Obszar bezpieczny: 3 – 5 mm z każdej strony. Logo oraz inne informacje nie powinny wychodzić poza ten obszar.Spady: drukowane wizytówki, realizuje się na dużych arkuszach. W celu przygotowania wizytówki do jej wyglądu finalnego arkusze tnie się do określonych rozmiarów wizytówek. Nie jest jednakże możliwe cięcie tych arkuszy z idealną precyzją, dlatego też stosuje się tak zwane spady, czyli grafikę wykraczającą poza zakładany przez nas obszar. Podczas cięcia takiej wizytówki mamy pewność iż kolor będzie zawsze występował także na jej krawędziach.Fonty: jeżeli posiadacie Państwo niestandardowe fonty, których my nie posiadamy będziemy musieli je od Państwa dostać. Tym samym będziemy prosili o potwierdzenie przez Państwa licencji na dane fonty. Plik w którym powinniśmy dostać projekt:Najbezpieczniej jest przesłać plik w postaci PDF, AI lub TIFF, który zagwarantuje nam najwyższą jakość druku.
 
 
 
Czas realizacji
 
Chciałbyś jak najszybciej dostać swoją wizytówkę. Być może masz ważne spotkanie biznesowe lub konferencję. Przygotowaliśmy poniżej wykres, który ukazuje szacowane czasy realizacji naszych produktów. Dla nas najważniejsza jest jakość produktu. Dlatego jeżeli zależy Ci na czasie, dobierz odpowiednie rozwiązanie do czasu realizacji wizytówek. Informacje nie są odświeżane w czasie rzeczywistym dlatego prosimyo traktowanie ich jako orientacyjnych czasów realizacji.
 
 
Projektowanie
 
Kiedy korzystasz z naszych usług projektowania graficznego, zawsze chcemy by proces przebiegał jak najsprawniej. Niemniej jednak praca nad najwyższymi jakościowo projektami graficznymi zabiera często więcej czasu niż samo drukowanie. My przyjmujemy czasy realizacji w których proces realizowany jest sprawnie, a klient posiada już jakiekolwiek materiały graficzne jak np. logotyp. W takim przypadku możemy przyjąć że czas projektowania zabiera około 3 dni. W przypadku kiedy projektujemy wszystko od początku musimy się liczyć z czasem do 5 dni roboczych. Więcej informacji można znaleźć w naszym dziale please kliknij tutajprojektowanie wizytówek i logotypów.
 
 
 
 
Produkcja
 
Kiedy jesteś już zadowolony z rezultatów projektu graficznego swojej wizytówki przystępujemy do etapu produkcji wizytówki. Etap produkcji jest etapem w którym raz zaakceptowany projekt graficzny nie będzie już mógł być zmieniony. Łączymy w tym etapie nasze umiejętności, z tradycyjnym manualnym podejściem do tworzenia wizytówek, z najnowszymi osiągnięciami technologii. Etap ten jest najbardziej pracochłonnym etapem, dlatego jest także najdłuższym. Czas realizacji danego projektu uzależniony jest od stopnia skomplikowania i materiału z którego jest wykonywany.
 
 
Kontrola jakości
 
W przypadku produktów tak wysokiej jakości jak oferowane przez nas wizytówki, każda wizytówka przed wysłaniem do naszych klientem przechodzi kontrolę jakości. Zaraz po zakończeniu procesu produkcji a tuż przed pakowaniem sprawdzamy czy wizytówka nie nosi śladów zarysowań, ubytków farby, odprysków etc. Każde zamówienie które jest przez nas realizowane, jest realizowane z dodatkową ilością wizytówek które mogą być na pokrycie strat wynikających z powyższych czynników. Kiedy wszystkie wizytówki zostaną sprawdzone, są pakowane i oczekują na wysyłkę.
 
 
 
 
Transport
 
Wśród naszych klientów są klienci nie tylko z terenu Polski ale także z USA gdzie nasza firma ma swój Oddział. Aktualnie dostarczamy nasze produkty głównie na rynek Europejski jak i w USA. Wysyłkę dokonujemy poprzez firmę DPD. Każdy zamawiany produkt przez naszych klientów jest pakowany w bezpieczne opakowanie. W przypadku wysyłki do klientów z poza Polski nasza firma korzysta z usług firmy DHL.
 
Nasza strona używa mechanizmu cookies. Dalsze korzystanie oznacza akceptację tego faktu. Zobacz jak korzystamy z cookies.
x